E-T-A 452-K34-LN2-50A
452-K34-LN2-50A picture photo
Mfg. Part Number
452-K34-LN2-50A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM-MAG 50A 28VDC
Datasheet Download
452-K34-LN2-50A.pdf
Availability of 452-K34-LN2-50A
QUANTITY
452-K34-LN2-50A Order Process
Ship out your order
Specifications of 452-K34-LN2-50A
Internal Part NumberEIS-452-K34-LN2-50A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series452
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating50A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)452-K34-LN2-50A
Related Links452-K34, 452-K34-LN2-50A Datasheet, E-T-A Distributor
452-K34-LN2-50A Details Description
Related parts for 452-K34-LN2-50A
DIODE GEN PURP 100V 1A SMA datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.05A HOLD datasheet.pdf
CAP CER 240PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
PAC-CJ1W-RV12-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II DUAL ST datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 5% 850VDC AXIA datasheet.pdf