API Delevan 4564-122J
4564-122J picture photo
Mfg. Part Number
4564-122J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.2MH 150MA 9 OHM TH
Datasheet Download
4564-122J.pdf
Availability of 4564-122J
QUANTITY
4564-122J Order Process
Ship out your order
Specifications of 4564-122J
Internal Part NumberEIS-4564-122J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4564
PackagingBulk
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance1.2mH
Tolerance±5%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)9 Ohm Max
Q @ Freq90 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant1.2MHz
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Frequency - Test252kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.340" Dia (8.64mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4564-122J
Related Links4564, 4564-122J Datasheet, API Delevan Distributor
4564-122J Details Description
Related parts for 4564-122J
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC ADC LP 5V 12-BIT SRL 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20TSSOP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 150W STER D 44HSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
RIBBON HSS R 83/300 datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GATE DRVR 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP 820 UF 20% 10 V datasheet.pdf