API Delevan 4564R-182J
4564R-182J picture photo
Mfg. Part Number
4564R-182J
Brief Description
FIXED IND 1.8MH 100MA 9 OHM TH
Datasheet Download
4564R-182J.pdf
Availability of 4564R-182J
QUANTITY
4564R-182J Order Process
Ship out your order
Specifications of 4564R-182J
Internal Part NumberEIS-4564R-182J
FamilyFixed Inductors
Series4564R
Material - CoreFerrite
Inductance1.8mH
Tolerance±5%
Current Rating100mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)9 Ohm Max
Q @ Freq90 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant1MHz
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Frequency - Test252kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.340" Dia (8.64mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4564R-182J
Related Links4564R, 4564R-182J Datasheet, API Delevan Distributor
4564R-182J Details Description
Related parts for 4564R-182J
CASE PLASTIC GM 19.75"LX15.53"W datasheet.pdf
IC 8BIT SHIFT REGISTER 14-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS 1.27MM GLD PCB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
DIE HEX SET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
68UF 160V 12,5X20 datasheet.pdf