3M 46.48MM-46.48MM-25-5590H-05
46.48MM-46.48MM-25-5590H-05 picture photo
Mfg. Part Number
46.48MM-46.48MM-25-5590H-05
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
46.48MM X 46.48MM 1=25/PK
Datasheet Download
46.48MM-46.48MM-25-5590H-05.pdf
Availability of 46.48MM-46.48MM-25-5590H-05
QUANTITY
46.48MM-46.48MM-25-5590H-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of 46.48MM-46.48MM-25-5590H-05
Internal Part NumberEIS-46.48MM-46.48MM-25-5590H-05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series5590H
UsageSheet
ShapeSquare
Outline46.48mm x 46.48mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity0.46°C/W
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)46.48MM-46.48MM-25-5590H-05
Related Links46.48MM-46.48, 46.48MM-46.48MM-25-5590H-05 Datasheet, 3M Distributor
46.48MM-46.48MM-25-5590H-05 Details Description
Related parts for 46.48MM-46.48MM-25-5590H-05
RES SMD 732 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PATCHCORD 1/4" ORANGE 7FT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
IT SERIES 1000 TOWER LINE INTERA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 3W datasheet.pdf
EVAL BOARD SOFTWARE DEFINE RADIO datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT PIN datasheet.pdf
LEVER, RELEASE datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf