Bourns Inc. 4604X-101-331LF
4604X-101-331LF picture photo
Mfg. Part Number
4604X-101-331LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 330 OHM 4SIP
Datasheet Download
4604X-101-331LF.pdf
Availability of 4604X-101-331LF
QUANTITY
4604X-101-331LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4604X-101-331LF
Internal Part NumberEIS-4604X-101-331LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins4
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case4-SIP
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4604X-101-331LF
Related Links4604X-1, 4604X-101-331LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4604X-101-331LF Details Description
Related parts for 4604X-101-331LF
VARISTOR 29.5V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
IC MCU ARM7 256KB ROM 100LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 52POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
T62 GRAPHITE 310X310X0.2MM W/ADH datasheet.pdf
KIT DE3 STRATIX 3SL150 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
LOWER CLAMP RETAINER datasheet.pdf
18P MTA156 CONN ASSY 20AWG YEL datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 1.25W DO214AC datasheet.pdf