Bourns Inc. 4604X-102-561LF
4604X-102-561LF picture photo
Mfg. Part Number
4604X-102-561LF
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 560 OHM 4SIP
Datasheet Download
4604X-102-561LF.pdf
Availability of 4604X-102-561LF
QUANTITY
4604X-102-561LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4604X-102-561LF
Internal Part NumberEIS-4604X-102-561LF
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)560
Tolerance±2%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4604X-102-561LF
Related Links4604X-1, 4604X-102-561LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4604X-102-561LF Details Description
Related parts for 4604X-102-561LF
CABLE 2COND 22AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
SENSOR HALLOGIC HALL EFF BIPOLAR datasheet.pdf
FILTER PERFORMANCE IEC INLET 1A datasheet.pdf
CONN SNAP SPADE #10 14-16AWG datasheet.pdf
IC VIDEO EQUALIZER 20-QFN datasheet.pdf
UHF READER/WRITER COMPUWEIGH datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
IP CORE PCI EXP X4 RC LITE ECP2M datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 56POS datasheet.pdf
INDICATOR NEON GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf