Bourns Inc. 4604X-102-825LF
4604X-102-825LF picture photo
Mfg. Part Number
4604X-102-825LF
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 8.2M OHM 4SIP
Datasheet Download
4604X-102-825LF.pdf
Availability of 4604X-102-825LF
QUANTITY
4604X-102-825LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4604X-102-825LF
Internal Part NumberEIS-4604X-102-825LF
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)8.2M
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4604X-102-825LF
Related Links4604X-1, 4604X-102-825LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4604X-102-825LF Details Description
Related parts for 4604X-102-825LF
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 150W datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 8HSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
SIL MALE VERT PC TAIL CONNECTOR datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf