Bourns Inc. 4605M-101-472LF
4605M-101-472LF picture photo
Mfg. Part Number
4605M-101-472LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 5SIP
Datasheet Download
4605M-101-472LF.pdf
Availability of 4605M-101-472LF
QUANTITY
4605M-101-472LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4605M-101-472LF
Internal Part NumberEIS-4605M-101-472LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600M
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins5
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case5-SIP
Supplier Device Package5-SIP
Size / Dimension0.498" L x 0.098" W (12.65mm x 2.49mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4605M-101-472LF
Related Links4605M-1, 4605M-101-472LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4605M-101-472LF Details Description
Related parts for 4605M-101-472LF
CONN STACKER 68POS 0.100" T/H datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 10MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 280MA 2.4 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 51 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 30COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 1000MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CB 8C 8#16 SKT PLUG datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 1.7A TO277A datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf