Bourns Inc. 4605M-101-821LF
4605M-101-821LF picture photo
Mfg. Part Number
4605M-101-821LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 5SIP
Datasheet Download
4605M-101-821LF.pdf
Availability of 4605M-101-821LF
QUANTITY
4605M-101-821LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4605M-101-821LF
Internal Part NumberEIS-4605M-101-821LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600M
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)820
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins5
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case5-SIP
Supplier Device Package5-SIP
Size / Dimension0.498" L x 0.098" W (12.65mm x 2.49mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4605M-101-821LF
Related Links4605M-1, 4605M-101-821LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4605M-101-821LF Details Description
Related parts for 4605M-101-821LF
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RES WIREWOUND 1.0K OHM 3W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 24MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IGBT 600V 195A ISOTOP datasheet.pdf
PREMOFLEX 1.25 JMPR LGT 229 TYPE datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V NPO 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf