Bourns Inc. 4605X-101-121LF
4605X-101-121LF picture photo
Mfg. Part Number
4605X-101-121LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 5SIP
Datasheet Download
4605X-101-121LF.pdf
Availability of 4605X-101-121LF
QUANTITY
4605X-101-121LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4605X-101-121LF
Internal Part NumberEIS-4605X-101-121LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)120
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins5
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case5-SIP
Supplier Device Package5-SIP
Size / Dimension0.498" L x 0.098" W (12.65mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4605X-101-121LF
Related Links4605X-1, 4605X-101-121LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4605X-101-121LF Details Description
Related parts for 4605X-101-121LF
CONN RCPT 19POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.04A 140 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 122MA 3.2 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf