Bourns Inc. 4606X-101-224LF
4606X-101-224LF picture photo
Mfg. Part Number
4606X-101-224LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 220K OHM 6SIP
Datasheet Download
4606X-101-224LF.pdf
Availability of 4606X-101-224LF
QUANTITY
4606X-101-224LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4606X-101-224LF
Internal Part NumberEIS-4606X-101-224LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package200
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4606X-101-224LF
Related Links4606X-1, 4606X-101-224LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4606X-101-224LF Details Description
Related parts for 4606X-101-224LF
RES SMD 0.13 OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 200KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT 2MM datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 597 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE 3W RGHT 4PVH 4COL datasheet.pdf
RES 6K OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf