Vishay/Dale TNPW1206100KBEEA
TNPW1206100KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206100KBEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206100KBEEA.pdf
Availability of TNPW1206100KBEEA
QUANTITY
TNPW1206100KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206100KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206100KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPW Thin Film Chip Resistors
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206100KBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206100KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206100KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206100KBEEA
CONN HEADER 33POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
SWITCH DIP PIANO 6POS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf