Bourns Inc. 4606X-101-394
4606X-101-394 picture photo
Mfg. Part Number
4606X-101-394
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 390K OHM 6SIP
Datasheet Download
4606X-101-394.pdf
Availability of 4606X-101-394
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4606X-101-394 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4606X-101-394
Internal Part NumberEIS-4606X-101-394
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4606X-101-394
Related Links4606X-, 4606X-101-394 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4606X-101-394 Details Description
Related parts for 4606X-101-394
LED ORANGE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 56BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ24314-251 datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SSOP datasheet.pdf
SEALED EFI ECU 60POS LEVER R datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 196 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf