Bourns Inc. 4606X-101-470
4606X-101-470 picture photo
Mfg. Part Number
4606X-101-470
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 47 OHM 6SIP
Datasheet Download
4606X-101-470.pdf
Availability of 4606X-101-470
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4606X-101-470 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4606X-101-470
Internal Part NumberEIS-4606X-101-470
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)47
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4606X-101-470
Related Links4606X-, 4606X-101-470 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4606X-101-470 Details Description
Related parts for 4606X-101-470
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
BIT TORX T7 3.54" datasheet.pdf
RES SMD 4.87 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONN MALE 100POS 4ROWS GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
FILTER EMI 270PF RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 250MW SOD523 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf