Bourns Inc. 4606X-AP2-101LF
4606X-AP2-101LF picture photo
Mfg. Part Number
4606X-AP2-101LF
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 100 OHM 6SIP
Datasheet Download
4606X-AP2-101LF.pdf
Availability of 4606X-AP2-101LF
QUANTITY
4606X-AP2-101LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4606X-AP2-101LF
Internal Part NumberEIS-4606X-AP2-101LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series4600X
PackagingTape & Box (TB)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4606X-AP2-101LF
Related Links4606X-A, 4606X-AP2-101LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4606X-AP2-101LF Details Description
Related parts for 4606X-AP2-101LF
CAP TANT 0.68UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC QUAD RS-485 DIFF DRVR 16-SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 66 I/O 100VQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.5MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38MM 240VAC TERM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK R/A 5POS 7.62MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
RES 8.56K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf