Bourns Inc. 4607X-101-302LF
4607X-101-302LF picture photo
Mfg. Part Number
4607X-101-302LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 3K OHM 7SIP
Datasheet Download
4607X-101-302LF.pdf
Availability of 4607X-101-302LF
QUANTITY
4607X-101-302LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4607X-101-302LF
Internal Part NumberEIS-4607X-101-302LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins7
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case7-SIP
Supplier Device Package7-SIP
Size / Dimension0.698" L x 0.098" W (17.73mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4607X-101-302LF
Related Links4607X-1, 4607X-101-302LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4607X-101-302LF Details Description
Related parts for 4607X-101-302LF
IC REG LDO 2.8V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 800V 55A FO-T-A datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 87.6 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf