Bourns Inc. 4607X-101-391LF
4607X-101-391LF picture photo
Mfg. Part Number
4607X-101-391LF
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 390 OHM 7SIP
Datasheet Download
4607X-101-391LF.pdf
Availability of 4607X-101-391LF
QUANTITY
4607X-101-391LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4607X-101-391LF
Internal Part NumberEIS-4607X-101-391LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)390
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins7
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package7-SIP
Size / Dimension0.698" L x 0.098" W (17.73mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4607X-101-391LF
Related Links4607X-1, 4607X-101-391LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4607X-101-391LF Details Description
Related parts for 4607X-101-391LF
IC MCU 8BIT 14KB OTP 28SDIP datasheet.pdf
RECEPTACLE DIP SOCKET 16POS .3" datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 7/16 5V 36" datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 800mA (Flash) Camera Flash 25-TFBGA (3x3) datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC LINEAR datasheet.pdf
PMI CAP CONVEX BLUE 15/32 FROST datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
DOT MATRIX LABEL VINYL 1.00 datasheet.pdf
N STRT PLG-JCK RG-142 36" datasheet.pdf