Bourns Inc. 4607X-101-392LF
4607X-101-392LF picture photo
Mfg. Part Number
4607X-101-392LF
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 3.9K OHM 7SIP
Datasheet Download
4607X-101-392LF.pdf
Availability of 4607X-101-392LF
QUANTITY
4607X-101-392LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4607X-101-392LF
Internal Part NumberEIS-4607X-101-392LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins7
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package7-SIP
Size / Dimension0.698" L x 0.098" W (17.73mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4607X-101-392LF
Related Links4607X-1, 4607X-101-392LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4607X-101-392LF Details Description
Related parts for 4607X-101-392LF
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SHIELD PLATE BTTM FOR ZX40 PLUG datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL WMF 2.5 FU BLZ 30-70V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DYNAMIC D1000 TAB CONT TIN (2L) datasheet.pdf
CONN BACKSHELL datasheet.pdf
10UF 63V 6,3X5,8 datasheet.pdf