Bourns Inc. 4607X-101-392LF
4607X-101-392LF picture photo
Mfg. Part Number
4607X-101-392LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 3.9K OHM 7SIP
Datasheet Download
4607X-101-392LF.pdf
Availability of 4607X-101-392LF
QUANTITY
4607X-101-392LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4607X-101-392LF
Internal Part NumberEIS-4607X-101-392LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins7
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case7-SIP
Supplier Device Package7-SIP
Size / Dimension0.698" L x 0.098" W (17.73mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4607X-101-392LF
Related Links4607X-1, 4607X-101-392LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4607X-101-392LF Details Description
Related parts for 4607X-101-392LF
IDC CABLE-ASC50G/ AE50G / X datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.1A 160 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 200MW UMD2 datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 60FBGA datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 300MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 256-TAP 16-TQFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 16VDC 1210 datasheet.pdf
60628-4 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
18 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V LVDS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
WH SELF-LAM VINYL 2" X .5" datasheet.pdf