Bourns Inc. 4607X-101-562LF
4607X-101-562LF picture photo
Mfg. Part Number
4607X-101-562LF
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 5.6K OHM 7SIP
Datasheet Download
4607X-101-562LF.pdf
Availability of 4607X-101-562LF
QUANTITY
4607X-101-562LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4607X-101-562LF
Internal Part NumberEIS-4607X-101-562LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins7
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package7-SIP
Size / Dimension0.698" L x 0.098" W (17.73mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4607X-101-562LF
Related Links4607X-1, 4607X-101-562LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4607X-101-562LF Details Description
Related parts for 4607X-101-562LF
PCB COPPER CLAD 4X6 1/32" 2-SIDE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P-3POS OPEN FRAME datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V NP0 2225 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5 OHM 1% 12.5W datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.7V SOT23-5 datasheet.pdf
RELAY SSR 3A 5VDC PCB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 2A DO15 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf