Bourns Inc. 4608X-101-334
4608X-101-334 picture photo
Mfg. Part Number
4608X-101-334
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 330K OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-101-334.pdf
Availability of 4608X-101-334
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4608X-101-334 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-101-334
Internal Part NumberEIS-4608X-101-334
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-101-334
Related Links4608X-, 4608X-101-334 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-101-334 Details Description
Related parts for 4608X-101-334
RES 150 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 300MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES 184 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 7A datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PL HDLMP 100W WR/CE OUT GRD1156 datasheet.pdf
IC HYBRID CTRLR PWM DUAL 48QFN datasheet.pdf
CONN EDGE .050 28POS DR TH datasheet.pdf