Bourns Inc. 4608X-101-820LF
4608X-101-820LF picture photo
Mfg. Part Number
4608X-101-820LF
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 82 OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-101-820LF.pdf
Availability of 4608X-101-820LF
QUANTITY
4608X-101-820LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-101-820LF
Internal Part NumberEIS-4608X-101-820LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)82
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-101-820LF
Related Links4608X-1, 4608X-101-820LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-101-820LF Details Description
Related parts for 4608X-101-820LF
RES SMD 280 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TOOL HAND STRIPPER AND CUTTER datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V LFPAK datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf