Bourns Inc. 4608X-102-391LF
4608X-102-391LF picture photo
Mfg. Part Number
4608X-102-391LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 390 OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-102-391LF.pdf
Availability of 4608X-102-391LF
QUANTITY
4608X-102-391LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-102-391LF
Internal Part NumberEIS-4608X-102-391LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)390
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-102-391LF
Related Links4608X-1, 4608X-102-391LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-102-391LF Details Description
Related parts for 4608X-102-391LF
CONN PC PIN CIRC 0.025DIA GOLD datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC RLDRAM3 576MBIT 168BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
OCEAN SIDE FEED APPLICATOR datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT THRU PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf