Bourns Inc. 4608X-102-474
4608X-102-474 picture photo
Mfg. Part Number
4608X-102-474
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 470K OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-102-474.pdf
Availability of 4608X-102-474
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4608X-102-474 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-102-474
Internal Part NumberEIS-4608X-102-474
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-102-474
Related Links4608X-, 4608X-102-474 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-102-474 Details Description
Related parts for 4608X-102-474
DIODE ZENER 12V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
CARDEDGE 60POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 4096X18 10NS 64QFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
PADLOCK COLLAR datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 5V 10UA datasheet.pdf