Bourns Inc. 4608X-AP1-101LF
4608X-AP1-101LF picture photo
Mfg. Part Number
4608X-AP1-101LF
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 100 OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-AP1-101LF.pdf
Availability of 4608X-AP1-101LF
QUANTITY
4608X-AP1-101LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-AP1-101LF
Internal Part NumberEIS-4608X-AP1-101LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package1,000
Series4600X
PackagingTape & Box (TB)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-AP1-101LF
Related Links4608X-A, 4608X-AP1-101LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-AP1-101LF Details Description
Related parts for 4608X-AP1-101LF
CAP CER 6.8PF 50V 0606 datasheet.pdf
RES MO 1W 75 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC RELAY PHOTOVO 100V 375MA 8DIP datasheet.pdf
UNPOPULATED DEMO BOARD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 10-UMAX datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
DAMAMY15SF0 datasheet.pdf
CONN RCPT PNL MNT SLDR datasheet.pdf
Connector Header 38 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf