Bourns Inc. 4608X-AP1-222LF
4608X-AP1-222LF picture photo
Mfg. Part Number
4608X-AP1-222LF
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 2.2K OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-AP1-222LF.pdf
Availability of 4608X-AP1-222LF
QUANTITY
4608X-AP1-222LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-AP1-222LF
Internal Part NumberEIS-4608X-AP1-222LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package1,000
Series4600X
PackagingTape & Box (TB)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-AP1-222LF
Related Links4608X-A, 4608X-AP1-222LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-AP1-222LF Details Description
Related parts for 4608X-AP1-222LF
TVS DIODE 36.8VWM 62.27VC SMD datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC CHRG MGMT LI+ 2-4CELL 20VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
PMI BASE 15/32 INCAND SUB MINI datasheet.pdf
SERIES I, ELECTRONIC SPLICE datasheet.pdf
SWITCH DIP DPST 4POS SMT 50V datasheet.pdf