Bourns Inc. 4608X-AP2-223LF
4608X-AP2-223LF picture photo
Mfg. Part Number
4608X-AP2-223LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 22K OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-AP2-223LF.pdf
Availability of 4608X-AP2-223LF
QUANTITY
4608X-AP2-223LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-AP2-223LF
Internal Part NumberEIS-4608X-AP2-223LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package1,000
Series4600X
PackagingTape & Box (TB)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-AP2-223LF
Related Links4608X-A, 4608X-AP2-223LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-AP2-223LF Details Description
Related parts for 4608X-AP2-223LF
RES SMD 976 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP THIN FILM 5.6PF 25V 0402 datasheet.pdf
CONN SOCKET 22-18AWG GOLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN FEMALE 22-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 47MM datasheet.pdf
VARISTOR 22.05V 1KA 1812 datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 500MM 1.13 datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 33P 152MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 11A TO263 datasheet.pdf