Bourns Inc. 4608X-AP2-472LF
4608X-AP2-472LF picture photo
Mfg. Part Number
4608X-AP2-472LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-AP2-472LF.pdf
Availability of 4608X-AP2-472LF
QUANTITY
4608X-AP2-472LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-AP2-472LF
Internal Part NumberEIS-4608X-AP2-472LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package1,000
Series4600X
PackagingTape & Box (TB)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-AP2-472LF
Related Links4608X-A, 4608X-AP2-472LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-AP2-472LF Details Description
Related parts for 4608X-AP2-472LF
CONN HEADER 36POS .100 SGL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:5 250MHZ 28TSSOP datasheet.pdf
IC CTLR RF DET 2.5GHZ 45DB 8UCSP datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 24"W datasheet.pdf
ENCODER CABLE 50M datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 12" 8S MED datasheet.pdf
CODING PIN PCB datasheet.pdf
1.25MM F/F 10POS 30AWG 150MM datasheet.pdf
TV 46C MIXED(QUAD) SKT RECP datasheet.pdf
SP CAP, HX SERIES, 25VDC, 33UF datasheet.pdf