TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR41SJ00-1406BI
TXR41SJ00-1406BI picture photo
Mfg. Part Number
TXR41SJ00-1406BI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14 15
Datasheet Download
TXR41SJ00-1406BI.pdf
Availability of TXR41SJ00-1406BI
QUANTITY
TXR41SJ00-1406BI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR41SJ00-1406BI
Internal Part NumberEIS-TXR41SJ00-1406BI
Cable Opening-
Diameter - Outside1.094" (27.79mm)
Shell Size - Insert14, 15
Thread Size13/16-20 UNEF
Cable Exit180°
MaterialStainless Steel
PlatingPassivated
ShieldingShielded
Color-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR41SJ00-1406BI
TXR41SJ00-1406BI Details Description
Related parts for TXR41SJ00-1406BI
IC DIFF BUS TXCVR 8-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSNG 8-2POS MINI CPC datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 64K 44-TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 100MA 850 MOHM datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT TO92-3 datasheet.pdf
IC COMP QUAD 700PS RSPECL 32-LLP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 22 OHM 5% 300W datasheet.pdf
I/O MODULE 4 DIGITAL 4 SOLID ST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf