Bourns Inc. 4608X-AP2-681LF
4608X-AP2-681LF picture photo
Mfg. Part Number
4608X-AP2-681LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-AP2-681LF.pdf
Availability of 4608X-AP2-681LF
QUANTITY
4608X-AP2-681LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-AP2-681LF
Internal Part NumberEIS-4608X-AP2-681LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package1,000
Series4600X
PackagingTape & Box (TB)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-AP2-681LF
Related Links4608X-A, 4608X-AP2-681LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-AP2-681LF Details Description
Related parts for 4608X-AP2-681LF
SWITCH DIP HALF PITCH 8POS 24V datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 1.3A 400 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.88K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT OMNI TRIMODE PNL RP SMA datasheet.pdf
CAP TANT 0.047UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 835 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 75PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf