Bourns Inc. 4609H-101-274LF
4609H-101-274LF picture photo
Mfg. Part Number
4609H-101-274LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 270K OHM 9SIP
Datasheet Download
4609H-101-274LF.pdf
Availability of 4609H-101-274LF
QUANTITY
4609H-101-274LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609H-101-274LF
Internal Part NumberEIS-4609H-101-274LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609H-101-274LF
Related Links4609H-1, 4609H-101-274LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609H-101-274LF Details Description
Related parts for 4609H-101-274LF
CONN RING TERM 4AL 6CU 3/8 datasheet.pdf
BACKSHELL DB15 METAL PLAST 40DEG datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 24POS .100 SRT AU datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 55mA Backlight, Lighting 38-TQFN (5x7) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 65.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS 1MM datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf