Bourns Inc. 4609H-101-392LF
4609H-101-392LF picture photo
Mfg. Part Number
4609H-101-392LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 3.9K OHM 9SIP
Datasheet Download
4609H-101-392LF.pdf
Availability of 4609H-101-392LF
QUANTITY
4609H-101-392LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609H-101-392LF
Internal Part NumberEIS-4609H-101-392LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609H-101-392LF
Related Links4609H-1, 4609H-101-392LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609H-101-392LF Details Description
Related parts for 4609H-101-392LF
SOCKET WRAPPING FOR SP4 RELAY datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 54POS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC THERM MON FAN CTRLR 16-QSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC SMART CARD INTERFACE 20-QFN datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CHASSIS STEEL BLK 5.93"LX9.93"W datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 2LVL RED/GN DIFF datasheet.pdf