Bourns Inc. 4609X-101-100LF
4609X-101-100LF picture photo
Mfg. Part Number
4609X-101-100LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 10 OHM 9SIP
Datasheet Download
4609X-101-100LF.pdf
Availability of 4609X-101-100LF
QUANTITY
4609X-101-100LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609X-101-100LF
Internal Part NumberEIS-4609X-101-100LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-SIP
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609X-101-100LF
Related Links4609X-1, 4609X-101-100LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609X-101-100LF Details Description
Related parts for 4609X-101-100LF
CONN SOCKET SIP ZIF 24POS GOLD datasheet.pdf
IC A/D 10-BIT 1-CH 73K 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 100VC SMC datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 315MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
7W2 F PC TAIL 4-40/CLIP datasheet.pdf
BCVP-508WF-14 BK datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 2A DPAK datasheet.pdf