Bourns Inc. 4609X-101-100LF
4609X-101-100LF picture photo
Mfg. Part Number
4609X-101-100LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 10 OHM 9SIP
Datasheet Download
4609X-101-100LF.pdf
Availability of 4609X-101-100LF
QUANTITY
4609X-101-100LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609X-101-100LF
Internal Part NumberEIS-4609X-101-100LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-SIP
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609X-101-100LF
Related Links4609X-1, 4609X-101-100LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609X-101-100LF Details Description
Related parts for 4609X-101-100LF
TERM BLOCK GROUNDING GRN/YEL datasheet.pdf
PHOTO INTERRUPTER 5MM IS4-5 datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1A HS 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A 8WSON datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 3.7 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 24.576000 MHZ SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf