Bourns Inc. 4609X-101-104LF
4609X-101-104LF picture photo
Mfg. Part Number
4609X-101-104LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 9SIP
Datasheet Download
4609X-101-104LF.pdf
Availability of 4609X-101-104LF
QUANTITY
4609X-101-104LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609X-101-104LF
Internal Part NumberEIS-4609X-101-104LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609X-101-104LF
Related Links4609X-1, 4609X-101-104LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609X-101-104LF Details Description
Related parts for 4609X-101-104LF
RES SMD 2.94M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 255.15VC P600 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
SGE88-0-0330-1000C-1000C datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 14-42V 1.79A datasheet.pdf
508 TB SP CLA PARALLEL/T datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf