Bourns Inc. 4609X-101-122LF
4609X-101-122LF picture photo
Mfg. Part Number
4609X-101-122LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 1.2K OHM 9SIP
Datasheet Download
4609X-101-122LF.pdf
Availability of 4609X-101-122LF
QUANTITY
4609X-101-122LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609X-101-122LF
Internal Part NumberEIS-4609X-101-122LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609X-101-122LF
Related Links4609X-1, 4609X-101-122LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609X-101-122LF Details Description
Related parts for 4609X-101-122LF
IC RESET CMOS 4.3V 100MS 5SSOP datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
RESONATOR SAW 315MHZ SMD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
RES 10 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.5VOUT 100W datasheet.pdf