Bourns Inc. 4609X-101-154LF
4609X-101-154LF picture photo
Mfg. Part Number
4609X-101-154LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 150K OHM 9SIP
Datasheet Download
4609X-101-154LF.pdf
Availability of 4609X-101-154LF
QUANTITY
4609X-101-154LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609X-101-154LF
Internal Part NumberEIS-4609X-101-154LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609X-101-154LF
Related Links4609X-1, 4609X-101-154LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609X-101-154LF Details Description
Related parts for 4609X-101-154LF
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4BESOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC GATE XOR 1CH 2-INP SC-70 datasheet.pdf
DIN TYPEB STR REC LF CNR datasheet.pdf
SWITCH RAISED ACTUATOR 12 SEC datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 20ppm 8pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
BLADE SHIFT FLAG datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
RES 392 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.56UF RADIAL datasheet.pdf