Bourns Inc. 4609X-101-224LF
4609X-101-224LF picture photo
Mfg. Part Number
4609X-101-224LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 220K OHM 9SIP
Datasheet Download
4609X-101-224LF.pdf
Availability of 4609X-101-224LF
QUANTITY
4609X-101-224LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609X-101-224LF
Internal Part NumberEIS-4609X-101-224LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609X-101-224LF
Related Links4609X-1, 4609X-101-224LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609X-101-224LF Details Description
Related parts for 4609X-101-224LF
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf