Bourns Inc. 4609X-101-303LF
4609X-101-303LF picture photo
Mfg. Part Number
4609X-101-303LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 30K OHM 9SIP
Datasheet Download
4609X-101-303LF.pdf
Availability of 4609X-101-303LF
QUANTITY
4609X-101-303LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609X-101-303LF
Internal Part NumberEIS-4609X-101-303LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609X-101-303LF
Related Links4609X-1, 4609X-101-303LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609X-101-303LF Details Description
Related parts for 4609X-101-303LF
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN LOCK PCB BB14 BLACK datasheet.pdf
IC MPU M683XX 33MHZ 241PGA datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A .100" TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
PCB GUIDE, NYLON datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 140V 150A datasheet.pdf