Bourns Inc. 4609X-101-473LF
4609X-101-473LF picture photo
Mfg. Part Number
4609X-101-473LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 9SIP
Datasheet Download
4609X-101-473LF.pdf
Availability of 4609X-101-473LF
QUANTITY
4609X-101-473LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609X-101-473LF
Internal Part NumberEIS-4609X-101-473LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609X-101-473LF
Related Links4609X-1, 4609X-101-473LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609X-101-473LF Details Description
Related parts for 4609X-101-473LF
RES SMD 19.6KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
BATTERY PACK NIMH 12.0V 4200MAH datasheet.pdf
CONN 1.0/2.3 PLUG 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
SENSOR PRES 30PSIA 0-50MV DIP datasheet.pdf
CRYSTAL 25.00 MHZ 18.0 PF SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.39 UF 20% 300 VAC RAD datasheet.pdf