Bourns Inc. 4609X-101-682LF
4609X-101-682LF picture photo
Mfg. Part Number
4609X-101-682LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 6.8K OHM 9SIP
Datasheet Download
4609X-101-682LF.pdf
Availability of 4609X-101-682LF
QUANTITY
4609X-101-682LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609X-101-682LF
Internal Part NumberEIS-4609X-101-682LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609X-101-682LF
Related Links4609X-1, 4609X-101-682LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609X-101-682LF Details Description
Related parts for 4609X-101-682LF
VARISTOR 212V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CABLE ASSEM WFL-WFL 100MM ULTRA datasheet.pdf