AVX Corporation KNA21150C45UA3TS
KNA21150C45UA3TS picture photo
Mfg. Part Number
KNA21150C45UA3TS
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER LC TYPE 150MHZ WB 0805
Datasheet Download
KNA21150C45UA3TS.pdf
Availability of KNA21150C45UA3TS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
KNA21150C45UA3TS Order Process
Ship out your order
Specifications of KNA21150C45UA3TS
Internal Part NumberEIS-KNA21150C45UA3TS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLKNA,KNF,KNH Series 23/Apr/2013
Standard Package1
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesKNA, Kyocera
PackagingDigi-Reel®
TypeLow Pass
TechnologyLC
Number of Channels-
Center / Cutoff Frequency150MHz (Cutoff)
Attenuation Value35dB @ 470MHz ~ 1GHz
Resistance - Channel (Ohms)-
Current25mA
ValuesC = 45pF
ESD ProtectionNo
Filter Order-
ApplicationsData Lines for Mobile Devices
Package / Case0805 (2012 Metric), Array, 10 PC Pad
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.033" (0.85mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KNA21150C45UA3TS
Related LinksKNA21150, KNA21150C45UA3TS Datasheet, AVX Corporation Distributor
KNA21150C45UA3TS Details Description
Related parts for KNA21150C45UA3TS
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CASE PLASTIC GM 8.7"L X 7.45"W datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 380MA 430 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 23 RES 5K OHM 24SSOP datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1W DO213AB datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 1.7A DO214AC datasheet.pdf
FUSE LIMITRON FAST ACTING datasheet.pdf
FUSE 15.5KV 30AMP 2" OIL datasheet.pdf