Bourns Inc. 4609X-101-682LF
4609X-101-682LF picture photo
Mfg. Part Number
4609X-101-682LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 6.8K OHM 9SIP
Datasheet Download
4609X-101-682LF.pdf
Availability of 4609X-101-682LF
QUANTITY
4609X-101-682LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609X-101-682LF
Internal Part NumberEIS-4609X-101-682LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-SIP
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609X-101-682LF
Related Links4609X-1, 4609X-101-682LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609X-101-682LF Details Description
Related parts for 4609X-101-682LF
HOOK-UP SOLID 20AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #0 datasheet.pdf
GAUGE RING FOR 10A D01 FUSE RED datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.5A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
AM60506Q104 TEST PIN ASSY datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 3A 16TQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf