Bourns Inc. 4610H-101-502LF
4610H-101-502LF picture photo
Mfg. Part Number
4610H-101-502LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 5K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610H-101-502LF.pdf
Availability of 4610H-101-502LF
QUANTITY
4610H-101-502LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610H-101-502LF
Internal Part NumberEIS-4610H-101-502LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600H
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)5k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610H-101-502LF
Related Links4610H-1, 4610H-101-502LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610H-101-502LF Details Description
Related parts for 4610H-101-502LF
IC REG LDO 15V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
LT 3000 1/6W 1K0 5% datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER 5POS MALE 2.00MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
VARISTOR 35V 100A DISC 5MM datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS 33.784MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.87M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf