Bourns Inc. 4610H-102-103LF
4610H-102-103LF picture photo
Mfg. Part Number
4610H-102-103LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610H-102-103LF.pdf
Availability of 4610H-102-103LF
QUANTITY
4610H-102-103LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610H-102-103LF
Internal Part NumberEIS-4610H-102-103LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600H
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element500mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610H-102-103LF
Related Links4610H-1, 4610H-102-103LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610H-102-103LF Details Description
Related parts for 4610H-102-103LF
FUSE CERAMIC 12A 65VAC/VDC 3AB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 16V 1.85A datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.100 50 POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 3W DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 12A 8.45 MOHM SMD datasheet.pdf
MINIMC, TP-TX/SSFX-SM1310/LONG-S datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 50MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf