Bourns Inc. 4610H-102-222LF
4610H-102-222LF picture photo
Mfg. Part Number
4610H-102-222LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 2.2K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610H-102-222LF.pdf
Availability of 4610H-102-222LF
QUANTITY
4610H-102-222LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610H-102-222LF
Internal Part NumberEIS-4610H-102-222LF
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element500mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610H-102-222LF
Related Links4610H-1, 4610H-102-222LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610H-102-222LF Details Description
Related parts for 4610H-102-222LF
OUTPUT MODULE AC STD 20MA 5VDC datasheet.pdf
RES 75.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP FILM 40UF 5% 450VDC RADIAL5 datasheet.pdf