Bourns Inc. 4610M-101-333LF
4610M-101-333LF picture photo
Mfg. Part Number
4610M-101-333LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 33K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610M-101-333LF.pdf
Availability of 4610M-101-333LF
QUANTITY
4610M-101-333LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610M-101-333LF
Internal Part NumberEIS-4610M-101-333LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600M
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610M-101-333LF
Related Links4610M-1, 4610M-101-333LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610M-101-333LF Details Description
Related parts for 4610M-101-333LF
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET .100" 20POS datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
KIT START VIDEO SPARTAN3A DSP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf