Bourns Inc. 4610M-104-131/131L
4610M-104-131/131L picture photo
Mfg. Part Number
4610M-104-131/131L
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES NETWORK 16 RES 130 OHM 10SIP
Datasheet Download
4610M-104-131/131L.pdf
Availability of 4610M-104-131/131L
QUANTITY
4610M-104-131/131L Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610M-104-131/131L
Internal Part NumberEIS-4610M-104-131/131L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600M
PackagingBulk
Circuit TypeDual Terminator
Resistance (Ohms)130
Tolerance±2%
Number of Resistors16
Number of Pins10
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610M-104-131/131L
Related Links4610M-104, 4610M-104-131/131L Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610M-104-131/131L Details Description
Related parts for 4610M-104-131/131L
RES SMD 9.53KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 31POS GOLD T/H datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 1210 datasheet.pdf
SENSOR MOD GEAR TOOTH 1.5 datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 1W DO213AB datasheet.pdf
CONV AC/DC 90-264VAC 12V 420MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
OSC XO 122.88MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 237 OHM 1% 10W datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR 100V 8DFN datasheet.pdf