Bourns Inc. 4610M-901-101LF
4610M-901-101LF picture photo
Mfg. Part Number
4610M-901-101LF
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 100PF 50V NP0 10SIP
Datasheet Download
4610M-901-101LF.pdf
Availability of 4610M-901-101LF
QUANTITY
4610M-901-101LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610M-901-101LF
Internal Part NumberEIS-4610M-901-101LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
Series900
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors9
Circuit TypeBussed
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.150" W (25.35mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.200" (5.08mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610M-901-101LF
Related Links4610M-9, 4610M-901-101LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610M-901-101LF Details Description
Related parts for 4610M-901-101LF
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
TERM RING INSUL 6AWG #1/2 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB OTP 40DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100" SNGL R/A datasheet.pdf
RES SMD 2.1M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 171.5X55MM MT48B6NDNX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN FBDIMM DDR2 datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD datasheet.pdf