Bourns Inc. 4610M-902-103LF
4610M-902-103LF picture photo
Mfg. Part Number
4610M-902-103LF
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 10SIP
Datasheet Download
4610M-902-103LF.pdf
Availability of 4610M-902-103LF
QUANTITY
4610M-902-103LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610M-902-103LF
Internal Part NumberEIS-4610M-902-103LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
Series900
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors5
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.150" W (25.35mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.200" (5.08mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610M-902-103LF
Related Links4610M-9, 4610M-902-103LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610M-902-103LF Details Description
Related parts for 4610M-902-103LF
RES SMD 169 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .400 20POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW LLDS datasheet.pdf
IC DGTL POT QUAD 50K 24SOIC datasheet.pdf
CONN HOUSING RCPT 3POS NATURAL datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
WB RLRPLNGR SIDXIT 2.0M CABLE datasheet.pdf
CONN RCPT 48 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP POLYMER 18UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A SOT223 datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TRIM KIT 36" X 24" UMMAT AL datasheet.pdf